b

wtorek, 27 grudnia 2011

Zapowiedź: Laikike1/Młodzik - Milczmen Screamdustry LP


W końcu po ponad czterech latach oczekiwania na konkretną date premiery tego albumu, serwis Popkiller podał do publicznej wiadomości, że zapowiadany od dłuższego czasu Milczmen Screamdustry wyjdzie w lutym 2012 nakładem wytwórni Stay True.

Przypominając - jest to pierwszy longplay od Laikike1, jednakże w roku 2005 wydał on razem z Młodzikiem epke 'Bybzi Bybzi', która zyskała w kręgach podziemnego hiphopu status kultowej. Od tamtej pory udzielał się na featach u zaprzyjaźnionych raperów, a także wypuszczał pojedyncze kawałki. Na szczególną uwage zasługują dwie części utworu 'Level Up', nagrane razem z producentem BobAirem.

Laikike1 należy bez wątpnienia do najbardziej charakterystycznych graczy w polskim rapie. Przepełnione metaforami, osobistymi odniesieniami i wielokrotnymi rymami skomplikowane teksty stanowią jego wizytówke. 

Kilka słów na temat albumu od samego Marcina:
Pierwsza sprawa: tytuł. Milczman to demon. Nigdy nie trafiało do mnie określenie ''zjawa'', ale powiedzmy, że też. Milczman wychodzi z Ciebie, kiedy idziesz na kompromis. W sensie: '' No chuj Kochanie, nie pójdę na bibę, obejrzymy ''Dextera'' i uśniemy przy świecach. Zajebiście w chuj.'' Wtedy obok Ciebie pojawia się postać i drze ryja (powiedz, że nie): IDĘ SIĘ NAJEBAĆ KURWAAAAAAA!!! czy coś w ten deseń. Screamdustry to scream + industry. Taki przemysł. Fabryki krzyku na kazdym rogu, przystanku, w każdym pokoju. Wszędzie tam, gdzie trzeba ugryźć się w język. Milczmen, bo mnoga. Wszystko na ten temat
Dopiero ogarnąłem studio, dopiero zainstalowałem sie na obczyźnie, wkurwia mnie to niemożebnie, jednak stało się i kropka. Od dzisiaj ( notabene) nagrywam wokale. Nie potrafię powiedzieć, ile czasu zajmie mix/master, ogarnięcie grafiki ( forumowi gangsterzy uważać, bo śledziłem temat Lisa-Kuli ), i reszty tych wszyatkich dziwnych czynności. Płyty nie bedzie w tym roku, za co przepraszam wszystkich na ową czekających. Prawdopodobnie wydamy to w momencie, kiedy podziemie uderzy z kurewsko pięknym ładunkiem i mam tu na mysli Teta oraz Rasmentalism z Weną. Początek 2009, wczesna wiosna to juz tak chyba najpóźniej.
Nie będzie to druga ''Bybzi...''. Zrobiliśmy ( robimy ) całkiem inny materiał. W kwestii bitów mogę powiedzieć tyle, że będą surowsze, spokojniejsze i wciąż mroczne. Co do tekstów, to nie nastawiajcie się na łatwy w odbiorze zestaw. Przyłożyłem się, i z tego co mówią mi nieliczni wybrani, przegiąłem. Nie zgadzam sie z ta opinią: kto chce, ten rozkmini. Zdradzę tylko, że będą dwa tytułowe kawałki tworzące jeden storytelling oraz joint składajacy się z sześciu zagadek, każda po osiem wersów. Przedsmak:
Kiedy krzyczę, podchodzisz, tulisz mnie i do mnie mówisz
I jak patrzysz w moje oczy widzisz w nich swoich ludzi
Jeśli zarabiasz na mnie, to na mnie zarabiasz
I jak napada pan Cię, to na mnie napada
Jeśli napada na mnie to padnę i bana masz
Na pannę, ganję i zamiar na z rana wstać
''Halama Live'' to nie dla mnie seans
więc zbudź mnie pod koniec i źle nie odbieraj

Dwa single z tego wydawnictwa ujrzały już światło dzienne jakiś czas temu. Jest to 'Folwark Zwierzęcy' (który pojawi się na albumie prawdopodobnie w trochę zmienionej wersji, nie wiadomo jednak czy chodzi o sam bit czy również tekst) i 'Bajera'. Linki do odsłuchu niżej.

Więcej na www.staytrue.pl1 komentarz: